CAmPo lampone

Baví tě kybernetika a ledacos už o ní víš? Zvemě tě na letní  kybernetické soustředění vyšší úrovně, kde se ti budou věnovat naši vědečtí pracovníci.

Co tě čeká na letním campu Campo Lampone?

Každoročně o prázdninách připravujeme speciální camp zaměřený na kybernetiku. Je určen všem nadšencům, kteří již nejsou v tomto oboru začátečníky. Očekáváme od tebe vyšší samostatnost, protože postupně budeme řešit spoustu zajímavých úloh. Dostaneme se například do oblasti rozpoznávání obrázků, ovládání domácí automatizace nebo osazování a naprogramování jednoduchého jednočipového mikropočítače. Naši lektoři jsou ti nejlepší, které si dokážeš představit. Budeš spolupracovat s výzkumnými pracovníky katedry kybernetiky Fakulty aplikovaných věd nebo výzkumného centra Nové technologie pro informační společnost (NTIS).

Maximální počet účastníků: 20 (rozhodující je datum odeslání přihlášky, další přihlášení jsou bráni jako náhradníci)

Aktuální ročník a kontakty

Prázdninový camp roku 2023 je minulostí, ale my už chystáme nový ročník 2024. Sleduj naše stránky a sociální sítě, ať ti neutečou žádné novinky. Elektronickou verzi přihlášky zveřejníme, jakmile bude registrace otevřena.

Kontakty:
obecné dotazy: lampone@kky.zcu.cz 
organizace soustředení: Ing. Petr Neduchal, Ph.D., neduchal@kky.zcu.cz, tel. 377 632 145

Další informace:

Navštivte web věnovaný akci Campo Lampone 

Další akce s Katedrou kybernetiky.

Uplynulé ročníky

2022

Hlavním tématem ročníku byla autonomní jízda kolového robota v závěsu za před ním jedoucím robotem (tzv. úloha Leader-Follower). Cílem účastníků tedy bylo zkompletování a rozpohybování robota, který bude na základě dat z kamery rozhodovat o tom, zda se robot při jízdě nachází za před ním jedoucím robotem. Každý robot byl za tímto účelem opatřen QR kódem, který sloužil pro detekci zadní části jedoucího robota. Jako výkonná řídící jednotka na robotovi bylo použito Raspberry Pi, které má dostatečný výkon na zpracování obrazu a zároveň dovoluje připojit další elektroniku jako například motory, display pro zobrazování stavu robota a dalších modulů. 

Fotogalerie