IMG_4322_web2

CAmPo Arduino

Láká tě robotika a chceš to s ní zkusit? Zvemě tě na letní  kybernetické soustředění pro začátečníky v Plzni, Domažlicích a Klatovech, kde se ti budou věnovat odborníci z naší katedry.

Co tě na soustředění čeká?

Campo Arduino je letní kybernetické soustředění, pořádané ve spolupráci Plzeňského kraje a katedry kybernetiky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni. Jedná se o příměstský tábor, jehož náplní je seznámit účastníky s jednoduchými úlohami na vybrané robotické stavebnici. Během prvního dne se seznámíme s robotem a uděláme první krůčky (resp. první popojíždění). V dalších dnech se postupně naučíme využívat různé senzory a budeme robota učit soběstačnosti. Každý den bude probíhat několik malých soutěží, jejichž výsledky budou započítávány do celotáborové hry. Kemp vyvrcholí velkým pátečním kláním, kde jednotlivé týmy využijí vše, co se během něj naučily. Páteční odpoledne je tradičně otevřené pro členy rodiny jednotlivých účastníků, kteří tak mají jedinečnou šanci nahlédnout pod pokličku a podpořit své svěřence.

Pokud už o kybernetice a robotice víš více, zkus soustředění pro pokročilé Campo Lampone.

Pro koho je Campo Arduino určené?

Kybernetické letní soustředění je určeno pro všechny, kteří si chtějí týden hrát s jednoduchými roboty, sestavovat je a pak programovat, pro všechny, kteří se chtějí seznámit s platformou Arduino. Očekáváme především studenty středních škol a druhého stupně základních škol.

Jednoduché roboty ovládané platformou Arduino tvoří most mezi dětskými hračkami a prací v různých průmyslových odvětvích. Moderní hračky jsou stále více komplikované a mají stále více funkcí, mluvíme-li tedy o mechanických, či mechanicko-elektrických hračkách.

Postavit si však robota z pěkné stavebnice a zkoušet ho programovat je věc jiná. Určitý krok tímto směrem jsou například roboty Lego NXT a podobné, které se již dají programovat. Jsou však většinou omezeny na konrétní sady součástek (kostiček apod.) a mají několik senzorů, které jsou v krabici s robotem. Platforma Arduino umožňuje velmi jednoduchým způsobem postavit originálního robota podle svých požadavků a použít pouze ty díly (senzory, motorky apod.), které pro něj jsou třeba.

Program soustředění a výběr stavebnic je nastaven tak, aby si všichni mohli pohrát s jednoduchými roboty, vyzkoušet si principy jejich ovládání a vyřešit jednoduché úlohy například pohybu robota v bludišti. Během soustředění probíhá řada různých soutěží.

Aktuální ročník a kontakty

Prázdninový camp roku 2023 je minulostí, ale my už chystáme nový ročník 2024. Sleduj naše stránky a sociální sítě, ať ti neutečou žádné novinky. Elektronickou verzi přihlášky zveřejníme, jakmile bude registrace otevřena.

Kontakty:
obecné dotazy: campardu@kky.zcu.cz 
organizace soustředení: Ing. Miroslav Jiřík, Ph.D., mjirik@ntis.zcu.cz, tel. 377 632569

Další informace:

Webové stránky soustředění: Campo Arduino

Další akce s Katedrou kybernetiky.